​​Chcete prodat nemovitost rychle, nebo za nejvyšší tržní cenu?

„Rozdíl může být až milion korun“!Jaké jsou rozdíly v prodeji rychle a prodeji za nejvyšší tržní cenu?

Rychlý prodej nemovitosti je narovinu výhodný především pro realitní makléře. Obnáší pár, většinou hromadných prohlídek, zájemci je nabízena ihned sleva, aby se rychle podepsala rezervační smlouva. Tím samozřejmě rychle vydělá především makléř samotný. Chápu to v případě, že je majitel v nějaké velké finanční tísni a nutně potřebuje rychle prodat. Tím, ale výhoda rychlého prodeje končí.


Prodej za tržní cenu naopak znamená prohlídky se všemi zájemci individuálně, žádné hromadné prohlídky. Způsobením velkého zájmu (speciální kampaně a práce s inzercí), pak v rámci dražby dosáhnete na nejvyšší tržní cenu. Jedná o speciální dražbu s motivovanými zájemci. Vím, že je za tím hodně práce, komunikace, času, nákladů atd. To je nicméně především práce realitního makléře. Makléř, který má s tímto postupem zkušenost ví, jak přesně postupovat a dosáhnout skutečné prodejní tržní ceny, kterou je zájemce ochoten zaplatit a zaplatí.


Rychlý prodej většinou za nižší cenu:

  • pár prohlídek (2-4 ) většinou hromadných
  • omezená inzerce a komunikace se zájemci ( žádné propracované cílené kampaně a práce s inzercí )
  • rychlá sleva nemovitosti a to i opakovaná (zájemce využívá situace, že se spěchá a tlačí na další slevy)
  • rychlý prodej za cenu, která není tržní !


Prodej za vyšší tržní cenu:

  • mnoho prohlídek (cca 30 a více), individuálně s každým zájemcem
  • způsobení velkého zájmu, hodně komunikace se zájemci (kampaně, práce s inzercí, podklady, zajištění financování zájemcům atd.)
  • nalezení tržní ceny např. pomocí dražby
  • prodej za tržní cenu (rozdíl až milion korun)Můžeme poradit, nebo pomoci?


Velice často majitelé svoji nemovitost podceňují a netuší, jaká je opravdová tržní cena jejich nemovitosti. Pokud Vás zajímá skutečná tržní cena Vaší nemovitosti napište nám, vytvoříme nezávazně profesionální realitní odhad ze skutečně prodaných nemovitostí z Vaší oblasti a vše porovnáte s tím, co myslíte že je cena Vaší nemovitosti.
Pokud Vás toto téma více zajímá, napište mi na info@uspesnereality.cz, nebo volejte 702 177 006. Řadě lidí jsme už pomohli se dobře rozhodnout, nejste v tom sami. Jak například vypadá profesionální odhad ceny nemovitosti? Můžete se sami přesvědčit zde

Hezký den


Mgr. Bc. Radim Kostaňuk

Zástupce Realitní komory ČR pro Prahu 3

Člen výkonné rady Realitní komory ČRTato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb a personalizaci nabídky zákazníkům v souladu s ochranou osobních údajů. Nastavení cookies si můžete upravit.